Sushi Bar

Sushi Bar

Japonię tłumnie odwiedzają zarówno ci turyści, którzy liczą na obcowanie z orientalną naturą, jak i ci, którzy chętniej zatapiają się w....

hobby, rozrywka, czas wolny, japonia

Walory turystyczne japońskiej Okinawy

2014-04-19 | Paweł Sozański

Japonię tłumnie odwiedzają zarówno ci turyści, którzy liczą na obcowanie z orientalną naturą, jak i ci, którzy chętniej zatapiają się w wielkomiejskim zgiełku i nowoczesnym obliczu tego kraju. Drugim polecamy odwiedzać okolice wielkich miast. Tętniące życiem Tokio wprawia w zdumienie wielobarwnością, dynamiką, dostępem do setek sklepów, hoteli, restauracji, klubów, muzeów i innych atrakcji historycznych. Tutaj poczujemy się w jak globalnym centrum biznesu, rozwoju i futuryzmy, bo Tokio to miasto pozbawione kompleksów wobec Nowego Jorku, Paryża czy Londynu.

Japonia kontrastów. Zachwycający klimat Okinawy

Japonia zachwyca też warunkami naturalnymi, wynikającymi z ciepłego klimatu i wyspiarskiego położenia. Tym, którzy woleliby poznać tę wiejską i drobnomieszczańską kulturę japońską, zakorzenioną jeszcze w czasach bardzo odległych, polecamy wybranie się na Okinawę. Tutaj wszystko płynie wolniejszym tempem, wyznaczanym przez leniwe fale uderzające o piaszczyste plaże. Obserwować tu można gatunki roślin i zwierząt niespotykane w żadnym innym zakątku ziemi, bo dzięki izolacji, na Okinawie wykształciła się endemiczna fauna i flora. Turystom przypadną do gustu wysokie, często przekraczające 22 stopnie, temperatury będące skutkiem subtropikalnego klimatu.

Kultura, historia, architektura, nauka i sport - okinawskie atrakcje turystyczne

Odizolowane od osad ludzkich plaże, skaliste groty i jaskinie, pozostałości architektoniczne po imperium Riuku to tylko niektóre z atrakcji wyspy. Na wycieczki do Japonii, często w okolice Okinawy decydują się też często nurkowie i surferzy. Łagodne, ale regularne porywy wiatru oraz czysta woda gwarantują im świetne warunki do uprawiania tych sportów. To tutaj do życia powołane zostało Karate, a do dziś Okinawę uznaje się za kolebkę wielu sztuk walki. Warto odwiedzić też Ocean Expo Park, gdzie znajduje się drugie pod względem wielkości akwarium na świecie. To jedyna taka  szansa na przyjrzenie się wielobarwnym biotopom wybrzeży japońskich, które zdaniem wielu są najpiękniejszymi i najbogatszymi na świecie.

Skojarzone z tym artykułem:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: