Sushi Bar

Sushi Bar

Firmy, jak wszystkie organizacje skupiające grupę ludzi, potrzebują różnego rodzaju imprez integracyjnych, pogłębiających wspólnotę. Imprezy te zajmują....

szkoła, edukacja, kształcenie, eventy firmowe, imprezy firmowe

Imprezy firmowe dobre na poprawienie atmosfery

2014-05-09 | Joanna Harasimowicz

Firmy, jak wszystkie organizacje skupiające grupę ludzi, potrzebują różnego rodzaju imprez integracyjnych, pogłębiających wspólnotę. Imprezy te zajmują poczesne miejsce w polityce personalnej firm. Jest to spowodowane faktem, iż, jak pokazuje praktyka, różnego rodzaju eventy firmowe mają bardzo pozytywny wpływ na morale pracowników. Morale to oparte jest na poczuciu wspólnoty oraz na sympatii, łączącej poszczególnych członków zespołu. Ich praca jest wówczas o wiele bardziej wydajna.

Co konkretnie można rozumieć pod pojęciem "eventów firmowych"? Przede wszystkim różnego rodzaju imprezy okolicznościowe czy organizowane z okazji wypadającego święta. Jako konkretny przykład można podać np. wspólną wigilię przed Bożym Narodzeniem, imprezę sylwestrową, walentynkową, czy też świętowanie urodzin bądź imienin konkretnego pracownika. Imprezy tego typu są okazją do doskonałej zabawy, która, jak wspomniano, pomaga integrować zespół.

Inną grupą firmowych przedsięwzięć są wyjazdy. Tutaj mogą one obejmować wyjazdy integracyjne bądź firmowe, poświęcone realizacji celów czysto służbowych, jak odbycie szkolenia, konferencji czy spotkań biznesowych. Wyjazdy takie również służą pogłębieniu wspólnoty, a więc przynoszą skutek, o którym mowa powyżej.
Do "eventów firmowych" można wreszcie zaliczyć rozmaite spotkania podsumowujące dany okres pracy lub świętujące odniesienie konkretnego sukcesu. Często tego rodzaju spotkania organizowane są po realizacji założonych celów lub projektów, a także z okazji zawarcia istotnego kontraktu z partnerem biznesowym. Każda z tych okazji warta jest świętowania, ponieważ pracownicy mają poczucie, że za dobrze wykonaną pracę zostają wynagrodzeni. Jest to również niezwykle istotne z punktu widzenia zaangażowania w pracę oraz sumienności wykonywania powierzonych obowiązków.

Z powyższych względów organizacja imprez firmowych różnego rodzaju bardzo się opłaca. I bardzo zyskuje w Polsce na popularności. Każdy kierownik firmy dokłada bowiem wszelkich starań, aby pracownicy odczuwali, że są częścią wspólnoty i byli odpowiednio zmotywowani do pracy.

Autorem niniejszego opracowania jest Janusz Wójcik, specjalista ds. planowania wycieczek i imprez integracyjnych do Japonii i innych państw azjatyckich.

Skojarzone z tym artykułem:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: